PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714877}
4,8 526
ocen
4,8 10 1 526

Jimmy Vestvood: Amerikan Hero
powrót do forum filmu Jimmy Vestvood: Amerikan Hero

Wydawałoby się, że nie ma niczego bardziej odległego od śmiechu niż relacje USA i Iranu. A jednak... Irański policjant-nieudacznik wygrywa na loterii wizy do "Raju" dla siebie i matki. Znany polityk-biznesman (a jak!) amerykański, chce pozyskać dżihadystę (notorycznie myląc Persa z Arabem) do swoich celów, do wywołania wojny światowej. Ma w tym interes, gdyż jest wielkim producentem dronów. Spotykają się i zaczyna się zabawa.
Mimo iż film Kesselmana nie ma pretensji do wielkiej satyry, sporo tu satyrycznych odwołań - od sprytnego scenariusza, dużo mądrzejszego niż absurdałki Sachy Barona Cohena, po dialogi i sytuacje. Dostaje się tv, politykom i uprzedzeniom. Humor nie jest najwyższego lotu, ale i tak bardzo z góry patrzy (ten humor) na swoich komediowych kuzynów i kuzynki. Mnie film rozśmieszył. Polecam tym, którzy potrafią się śmiać z czegoś.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Zgadzam się. Ja też nieźle się bawiłem ;-). Dużo smaczków, dużo zabawnych dialogów, całość oczywiście nienajwyższych lotów, ale relaksuje.

ocenił(a) film na 7
gadd

Dokładnie tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones